advert 1
advert 2
advert 3

LogowanieNauka angielskiego
Kolejny sposób na naukę PDF Drukuj Email

Oxford Advanced Learner's Dictionary Tym razem do nauki wykorzystamy słowniki angielsko-angielskie. W niektórych domach pokryte kurzem, wykorzystywane jako podstawka pod monitor bądź kwiatek. Dla tych którzy dostali taki słownik ale zapomnieli o jego istnieniu, mamy propozycję. Każde nowe słówko, uznane za wartościowe do zapamiętania, poznane na lekcjach, podczas oglądania filmu czy słuchania radia, oznaczamy w słowniku przyklejoną kolorową karteczką. Zobaczcie jak to działa!

 
Angielski brytyjski i amerykański angielski - British vs. American English PDF Drukuj Email

Pierwszą zauważalną różnicą pomiędzy brytyjskim angielskim (skrót BrE) a amerykańskim angielskim (skrót AmE) jest wymowa. Brytyjczycy często nie wymawiają głoski -r na końcu wyrazów, podczas gdy Amerykanie wymawiają ją zawsze. Przykładowo, mieszkaniec Wysp powie na samochód [kah], natomiast mieszkaniec Stanów Zjednoczonych wyartykułuje to słowo jako [kar]. Co ciekawe, Amerykanie mają kompleks "British English" uznając tą wersję języka za bardziej dystyngowaną, prestiżową, mającą za sobą wielowiekową tradycję w odróżnieniu od American English...

 
Aplikacje do nauki angielskiego PDF Drukuj Email

iPhone Dzisiejsze smartfony dają ogromne możliwości. W zasadzie, jeżeli masz nielimitowany dostęp do internetu, to smartfon w pierwszej kolejności staje się przenośnym oknem na świat. Facebook, Skype, przeglądanie stron, rozrywka, no i oczywiście aplikacje o charakterze edukacyjnym. A wśród nich te, które doskonale sprawdzają się jako pomoc w nauce języka angielskiego. Sprawdzimy kilka z nich. Wszystkie aplikacje z listy spełniają podstawowy warunek - są darmowe! Poniżej opisu każdej z aplikacji wstawiamy link, dzięki któremu można pobrać aplikację od razu na telefon.