advert 1
advert 2
advert 3

LogowanieAplikacje do nauki angielskiego PDF Drukuj Email

iPhone Dzisiejsze smartfony dają ogromne możliwości. W zasadzie, jeżeli masz nielimitowany dostęp do internetu, to smartfon w pierwszej kolejności staje się przenośnym oknem na świat. Facebook, Skype, przeglądanie stron, rozrywka, no i oczywiście aplikacje o charakterze edukacyjnym. A wśród nich te, które doskonale sprawdzają się jako pomoc w nauce języka angielskiego. Sprawdzimy kilka z nich. Wszystkie aplikacje z listy spełniają podstawowy warunek - są darmowe! Poniżej opisu każdej z aplikacji wstawiamy link, dzięki któremu można pobrać aplikację od razu na telefon.

 

StudyBlue


Jest to aplikacja służąca tworzeniu tzw. flashcards, czyli powszechnie wszystkim znanych fiszek. 

 

Na początku, po uruchomieniu aplikacji, pojawi się okno rejestracji. Warto zarejestrować się choćby z jednego powodu - fiszki będzie można tworzyć nie tylko za pomocą iPhona ale również na komputerze, po zalogowaniu się na swoje konto na stronie http://www.studyblue.com/. Jest to znacznie wygodniejsze, zwłaszcza jeżeli mamy już swoje listy słówek na komputerze. Wówczas używamy mechanizmu kopiuj - wklej, co będzie szybsze niż wstukiwanie słówek mozolnie na klawiaturce iPhona.

 

Po utworzeniu swoich fiszek, zapisujemy je a następnie rozpoczynamy naukę. Po przerobieniu listy mamy dostęp do statystyk. Możemy również w dowolny sposób zaaranżować powtórkę - np. wyświetlanie słówek w kolejności, pomieszanych, od najtrudniejszego do najłatwiejszego, czy wyłącznie tych, których jeszcze nie umiemy. Ponadto, możemy skorzystać z bazy gotowych fiszek umieszczonych na serwerze.

https://itunes.apple.com/us/app/studyblue/id323887414?mt=8

 

 

Flashcardlet


To kolejna aplikacja do tworzenia fiszek. Tak samo jak StudyBlue jest darmowa ale jej minusem są reklamy, które wyświetlają się przy studiowaniu fiszek. Zaletą jest duża baza gotowych fiszek, w tym z obrazkami. Przykładowo to co można znaleźć i pobrać na swój telefon to "400 must have words for the TOEFL", "Making sense of phrasal verbs", "The Oxford  3000 wordlist" i inne. Poza tym aplikacja zawiera podobne opcje jak w StudyBlue. Różni się dodatkowo interfejsem.

https://itunes.apple.com/us/app/flashcards*/id403199818?mt=8

 

 

Google Translate


To aplikacja z serii "must have". Jej działania nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć. Translator od Googla tłumaczy słówka oraz całe zdania z i na wybrany język. Dodatkowo mamy listę ostatnio przetłumaczonych słówek, dzięki czemu możemy je łatwiej zapamiętać. Aplikacja jest oczywiście darmowa.

https://itunes.apple.com/pl/app/google-translate/id414706506?mt=8

 

 

Dictionary.com Dictionary & Thesaurus

Wśród aplikacji do nauki angielskiego nie mogło zabraknąć słownika. Ten należy do tych najlepszych. Oczywiście jest darmowy i co więcej, po ściągnięciu, nie wymaga połączenia z internetem aby wyszukiwać słówka. Każdy wyraz można odsłuchać. Ponadto w menu mamy dodatkowe opcje, takie jak "Recents", czyli ostatnie słówka jakie wyszukiwaliśmy w słowniku, "Word of the Day", czyli słówko dnia, "Translator" czyli tłumacz podobny do tego jak od Googla czy np. "Slideshows" czyli obrazy i słówka. Słownik jest english-to-english, co szczególnie polecane jest dla szybkiej nauki języka angielskiego.

https://itunes.apple.com/pl/app/dictionary.com-dictionary/id308750436?mt=8

 

 

Duolingo


No i na koniec aplikacja do nauki języka na zasadzie kursu językowego, z ćwiczeniami i kolejnymi poziomami, które należy przejść. Najpierw, aby móc skorzystać z aplikacji musimy założyć konto albo zalogować się poprzez Facebook bądź Gmail. Nauka ma charakter udziału w grze, w której mamy określoną liczbę "żyć". Dobre jest to, iż możemy w każdej chwili przejść test, który zweryfikuje nasz aktualny poziom językowy i dostosuje odpowiedni poziom, z którego rozpoczniemy naukę. System jest na tyle inteligenty, iż wyłapuje najczęściej popełniane przez nas błędy i stara się je eliminować. Ćwiczeniami jakie najczęściej wykonujemy są wstawianie wyrazów w zdania czy np. pisanie ze słuchu. Dobrą informacją jest to, iż Duolingo jest cały czas udoskonalana.

https://itunes.apple.com/pl/app/duolingo-learn-languages-for/id570060128?mt=8

 

W artykule wykorzystano zdjęcie autor: Zach.vega1 (Praca własna) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], undefined

 

Komentarze  

 
0 #15 Beatka 2017-11-01 14:50
Najlepsza apka do słowek to Keepest. Jest dostępna na androida.
 
 
0 #14 fairylane 2017-06-21 16:50
a może spróbujecie fiszek sprawdzających wymowę:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fairylane.jasper
:)
 
 
0 #13 maciejo 2017-06-05 08:42
duo jest spoko,a le dla początkujących - jest jeszcze memrise, quizlet i etutor (kurs ang online) ze słowników dodałbym jeszcze diki.pl - chyba najlepszy bilingwalny ;D
 
 
0 #12 kacper 2017-03-25 16:51
Fiszki te według mnie bardzo dobry system nauki. Według mnie najlepsze efekty daje podejście czytania angielskich tekstów i tworzenie własnych fiszek z danym słówkiem wraz z użytą sentencją. Ja uczę się z aplikacji Modern Fleshcards (Android i Windows 10). Ważne jest żeby poza samym słówkiem uczyć się też jakiejś sentencji, zdania z użyciem danego słówka, co pozwala nam w dużo większym stopniu na naukę nie tylko słownictwa ale również konstrukcji gramatycznych. Fiszki to najlepsza metoda, dodatkowo polecam czytanie i słuchanie no i oczywiście jeśli jest sposobność to mówienie. Android - https://play.google.com/store/apps/details?id=mfxamarin.Droid , Windows 10 - https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/modern-flashcards/9nblggh4x48w
 
 
-1 #11 Besia 2016-07-29 05:41
to chyba nie tylko kwestia tego telefonu tylko smartfonów obecnie bo ten przegląd aplikacji dostępnych i pomocnych w nauce jest rzeczywiście ogromny, co prawda nie sądzę, żeby mogło to być podstawowe źródło wiedzy ale jako fajne narzędzie pomocnicze jak najbardziej się sprawdzają i sama korzystam z kilku, podstawą jest dla mnie jednak dobra szkoła językowa, chodzę do lincolna i widzę u siebie faktycznie szybkie postępy, dużo pewniej czuję się już z językiem (a miałam problem jak przychodziło turyście wskazać drogę), do tego na zajęcia mam super blisko bo są w centrum więc z uczelni to rzut beretem no i nie ma się co stresować że zajęcia są w grupach bo każdy przecież jest na tym poziomie co my a lektorzy faktycznie tworzą bardzo dobrą i sprzyjającą pracy atmosferę
 
 
+2 #10 eduardobr61 2016-02-12 18:07
polecam https://www.penpaland.com
Android:http://app.appsgeyser.com/Penpaland
 
 
0 #9 marek 2015-09-07 21:57
http://langmission.com
 
 
-1 #8 Konan 2015-08-19 12:09
W telefonie wgrałem kurs metodą Emila Krebsa (z www.krebsmethod.com i teraz mogę z smatfona uczyć się nie tylko słówek, ale i komunikowania. Fajny kurs audio. Nie potrzeba więc książek. Wystarczy coś do odtwarzania dźwięku. Super uczyć się słówek w wolnym czasie, ale mi bardziej potrzebny jest kurs, który uczy płynnie mówić. Ten przeze mnie wymieniony jak najbardziej się sprawdza.
 
 
0 #7 moneygrabbing 2015-06-22 10:25
Zobacz najlepsze aplikacje wybrane przez moneygrabing: http://www.moneygrabbing.co.uk/aplikacja-nauki-angielskiego/
 
 
+3 #6 Paulina 2015-05-18 12:17
Uwaga kto pierwszy ten lepszy!
Rozmówki polsko-angielskie - nauka języka angielskiego. Nowość!!! Testy - dostępne od dzisiaj w aplikacji. Sprawdź zdobytą wiedzę i zobacz na jakim jesteś poziomie. Aplikacja za darmo dla pierwszych 15 osób) https://itunes.apple.com/us/app/rozmowki-polsko-angiels...
darmowe promo kody
W3J6P7JFPXFJ
TPPF4KW4W3FP
YML3JK44FPKH
TA9RHHLR3YHY
7KMKNW3EK9NM
L7JX6X9M3E4L
9HNR4KP6E4HK
PK64X3AP9MPA
FPR9J66KJWAA
AL4MWLYTFK76
X3HH769MKTKJ
74HJJLJNYJKP
XX6F99K394TE
469N39EJNAYH
N739MK3KH64F